Motional Las Vegas’ta halka açık alanlarda Seviye 4 tamamen sürücüsüz araçları test ediyor. Hyundai ve Aptiv ortak girişimi olan bu çalışma şubat ayının başında test sürüşlerine başladı. Kavşaklarda dolaşan sürücüsüz Chrysler Pacifia, korumasız dönüşlerde, yayalar ve bisikletler dahil diğer etrafındakilerle etkileşimde.

Sürücüsüz araçlarda bir Motiona çalışanı testler sırasında yolcu koltuğunda oturarak, gerekirse aracı durdurabiliyor. Motional, Las Vegas’ta kullanmak istediği herhangi bir yerde test sürüşü gerçekleştirebiliyor.. Ancak şu anlık yerleşim alanlarına yakın ve gün içinde test etmeyi tercih edeceği biliniyor.

Motional halka açık alanlarda tamamen otonom araçları test eden robotaksi şirketleri listesine katıldı. Waymo’nun Arizona’da çalışan bir robotaksi servisi bulunuyor. Cruise kısa süre önce san Francisco’da tamemen sürücüsüz arabalar test etmeye başladı. Bu sürücüsüz araçların içerisinde her zaman bir yolcu koltuğunda insan operatörü de bulunuyor. Ocak ayının sonlarında, Çinli otonom öncü Auto tamamen sürücüsüz robotaksi programını Shenzhen’de halka açtı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız